Přijímací zkoušky

10. dubna 2018 v 17:28 | Tombennett |  Studium veteriny
Bohužel než začnete studovat veterinu musíte se na ni nejdříve dostat. Nejen že se musíte dostat přes víc, než 100 lidí, protože veterina je velice oblíbený obor, ale také musíte dobře napsat přijímačky, které jsou od roku 2017 jednotné a já jako věčný smolař jsem je schytal taky. Ted se to pokusím projít všechno bod po bodu.

Známky ze ZŠ

At si každý říká, co chce, ale nemůže mi vyvrátit, že známky ze základky nejsou důležité. Ano ze 60 procent záleží na tom jestli napíšete testy, ale pokud nenapíšete testy na 100 procent nevidím to moc růžově. moje známky se skládaly maximálně ze 4 dvojek, ale ve třídě mám i holky co měli klidně i pár trojek.

Test z ČJ

Čeština byla asi prp všechny takový zachránce. Většina lidí na ní totiž nahrabala body. Češtinu jsem se začal učit někdy na záčátku září. Učil jsem se ji celkem často hlavně proto, že jsem se nechtěl učit matiku, při které jsem zjištoval, že neumím čím dál tím víc věcí. Čeština byla v obou testech na stejné úrovni, ale řekl bych, že v prvním kole byla lehčí. Nejhorši byly sáhodlouhé texty, na které navazovalo několik dalších cvičení a já musel text číst pořád dokola. Dále mi také vadilo vyhledávání chyb v textu a některé názvy, které jsme na základce neprobírali.

Test z MA

Tak s matikou to bylo horší. Příliš jsem se ji neučil, protože mi příklady furt nevycházely. Nakonec jsem byl, ale překvapen. Samozřejmě se v testu objevil příklad s vodou z města A do B, ale nakonec mi ta matika nepřišla tak těžká. Chvíli jsem i uvažoval jestli nebyla lehčí než čeština. Dávejte si pozor na jednoduché příklady. Na těch jsem nasekal hodně chyb, přitom to byly příklady ze 7. třídy.Smějící se

Výhody jednotných přijímaček

Hlavní výhodou je, že se do obou škol, které jste si zvolii, posílají ty lepší přijímačky. Další výhodou je to, že se na školách všichni připravují na stejné předmšty jelikož jsou přijímačky všude stejné.

Nevýhody

Hlavní nevýhodou je asi to, že přijímačky na veterinu se psaly většinou z biologie, která je řekněme oproti ČJ a MA celkem jednoduchá a navíc ČJ a MA s veterinou tolik nesouvisí jako biologie. Další nevýhodou jsou výsledky už si to moc nepamatuji, ale výsledky přišly asi až za 14 dní, což už je celkem dost.

Závěr

Na veterinu jsem se dostal na 21. místě, což bych označil za 1 ze svých životních úspěchů. Před přijímačkama se moc nestresujte, ikdyž vím, že tohle vám říká každý, a že se beztak stresovat budete. Nezbývá mi nic jiného, než vám popřát hodně štěsti, at se dostanete jak na veterinu, tak i na jakoukoli jinou školu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama